Luleå HF

SHL · 116954 inlägg · 890 ämnen

Vinst ikväll!

337492 · » Till forumet

Sv: Vinst ikväll!
...för att göra matchens första mål brukar vara jäkligt viktigt för LHF. Det blir mer avslappnat spel, och därmed oftast bättre, om LHF slipper jaga matchen igenom.

Sv: Vinst ikväll!
lizzard: Nu har vi PP igen. Mål, snälla?

Sv: Vinst ikväll!
Men vad nu kommer jag inte in på hockeyliven igen *grrr*

Sv: Vinst ikväll!
Portello: Han fick någon slags låsning i ryggen under förmiddagsträningen. Det ansågs dock inte uteslutet att han skulle kunna spela. Han skulle besöka någon specialist och se om det var något som gick att fixa till innan matchen.

Sv: Vinst ikväll!
lizzard:

Lärking? Grattis.

Sv: Vinst ikväll!
Domare inför kvällens drabbning

Christer Lärking
Morgan Claesson
Conny Ekenberg

Sv: Vinst ikväll!
Kickan: Vad är det som hänt med Brabenec? Vet du om han blir borta länge?

Sv: Vinst ikväll!
Kickan: Eländes elände, det verkar aldrig ge med sig iår för spelarna.

Sv: Vinst ikväll!
Portello: Nedrans också. Brabenec spelar troligen inte pga ryggskada. Åkerström är fortfarande ur spel, men nu pga förkylning.

Sv: Vinst ikväll!
Broder Daniel:
Nordqvist är en av de spelare som överraskat mest på mig den här säsongen.Han ligger på delad förstaplats i Luleås målliga(7 mål)

Hur går det för vår export till er då? Sköter Tano sig?

Vinst ikväll!
Hoppas att Luleå spöar räliga MIF ikväll! Det gör ju inget om Jonas Nordqvist avgör! Grädde på moset, eftersom han e en gammal Röglespelare!

337492 · »