Malmö Redhawks

SHL · 24628 inlägg · 2625 ämnen

Målet var bortdömt såg ja!!!


Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
CoolaKoffe skrev:
"Å förresten den matchen mot aik då var de cirkus i 20 minuter
å man såg att de var mål!!!

Peter Hasselblad!!! gjorde de "

Menade du målet som efter en första koll med videodomaren godkändes och efteråt underkändes??
Du kan väl isåfall inte på allvar påstå att det egentligen var mål?

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
Inget att snacka om, målet är rätt. SLuta gnälla nu och inse att de hade en enorm tur som fick in målet, och ännu mer tur att de fick in den just innan slutsignalen...

Men men, nu väntar OS så gå inte och häng upp er på målet nu, för mål var det. Man ska älska sitt lag och hålla på dem i vått o tårt, men man måste insa att de kan förlora ibland osso.
Modo är ett riktigt bra hockeylag, och jag hoppas att vi möter dem eller fbk i SM-finalerna, vilka matcher det kommer bli ;)

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
ett jävla tjafsande !!! .. måste hålla me indianen, det var ett regelrätt mål, Högardh blev fälld, hade det inte blivit mål så e risken nog stor att det blivit straff till Modo !!

men, det är svårt att se vem pucken tar sist på, men Hadelöv stöter den med klubban så den träffar Högardh som ligger ner på skridskon, sen in i Mål ... !!

det var ett regelrätt mål !! inget snack om saken, men varför tar inte Roger Öhman bort Högardh istället för att spela pucken ?? det fattar jag inte ... hade han gjort det hade tiden runnit ut o det hade blivit straffar!!

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
Hörde du inte vad kommentatorerna sa? Det var ett regelrätt mål, förresten så petade HadelöV in den med sin höger skrodsko.
Det var mål. Både Ankan och Hegerfors kan mera hockey än dej och mej.

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
Näe d var högardh som petade in den 100% man såg de på canal+

Å han heter Hadelöv inte Hadelöx

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
han petade inte in den med skrodskon. han fick den på benet efter en retur från Hadelöx. det var ett regelrätt mål.

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
Näe de va Modo spelaren Peter Högardh som petade in den me skridskon

Sv: Målet var bortdömt såg ja!!!
Koffe: Han heter Hadelöv, han som petade in den med skridskon...

Målet var bortdömt såg ja!!!
Man såg ju de Högardh petade in den me skridskon!!

Men målkameror kan man inte använda kasta bort de!!!

Å förresten den matchen mot aik då var de cirkus i 20 minuter
å man såg att de var mål!!!

Peter Hasselblad!!! gjorde de

de borde köra straffar just nu!!

54766 · »