Kenny: Jag tror inte att varken publiken eller spelarna är gnälligare än andra. Nog om det. Hoppas på en bra match imorgon som Bofors går segrande ur. Varför inte med 4-2? Och skulle det nu bli så så har ni ju ursäkterna klara redan:-)
Ja både gnälliga spelare och publik... Imorgon tar vi Bofors... tror dock det bli tufft... Mora vinner med 3-2 i sudden... (men hoppas självklart på 3p)
Bafucin: Det var inte länge sedan Fagervall tyckte att det var horribelt att Oskarshamn kunde ha så många fler utvisningsminuter än Bofors. Jag upplevde att hemmapubliken var oerhört gnälliga när jag var på besök i Nobellhallen ifjol. Kan det vara så att ni är gnällkärringar?
Han har väl dömt MIK förut men minns inte hans betyg.. Men det är väl en domare som gjort sina bra & dåliga matcher tillskillnad från den andre Eriksson!
Kenny: Ni har rätt grabbar. Den vi inte vill ha är Lars E, Peter E kommer jag inte ihåg så då måste han väl ha varit bra om han varit hos oss tidigare.
Nog om det. Hoppas på en bra match imorgon som Bofors går segrande ur. Varför inte med 4-2?
Och skulle det nu bli så så har ni ju ursäkterna klara redan:-)