Trivselregler
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Starta inga nya ämnen, använd \"kommentera\" i ett föregående inlägg istället.
- Vi är få skribenter, så försök hålla en god ton gentemot andra i dina svar (även om du inte håller med) så behåller vi den lilla vi-mot-världen-känslan som finns här.
- Regelbrott som personangrepp (gäller även det som riktas mot spelare, ledare och domare), olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot är extra uppmärksammat.
- Att sprida elakartade rykten om spelare, ledare och skribenter är inte tillåtet.
- Inlägg som inte tillför debatten något kan raderas. Inlägg som verkar ha till enda syfte att provocera eller håna raderas och kan innebära omedelbar avstängning.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Spam kommer rendera i avstängning.
- Du kan redigera ditt inlägg i fem minuter, ifall du känner att du kanske klev över gränsen för vad som är god forumetikett.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från NHL-boken.
- Klagomål på moderering sker via bubbla till moderator. Om en moderator kontaktar er via bubbla i fråga om regelöverträdelse har man skyldighet att svara. Svarar man inte kan man bli avstängd tills svar erhållits.
Efter en intensiv och spännande period av tippning har vi nu korat våra bästa hockeyanalytiker i 4 Nations-tävlingen! Matcherna bjöd på överraskningar, skarpa analyser och imponerande gissningar – och nu har vi sammanställt den slutgiltiga poängställningen.
1️⃣ Saile39 – 17 poäng
2️⃣ JonathanF, Schonning, Semic, Sonnenberg – 15 poäng
3️⃣ Skavsår – 14 poäng
4️⃣ walter21, Lichln, dudboi – 13 poäng
5️⃣ Sigge, Rip Kirby – 12 poäng
Stort grattis till Saile39, som med sina 17 poäng visade prov på skicklighet. Skriv en bubbla till SuneMangs så får du en fin rabattkod!
Självklart vill vi också ge en eloge till oss deltagare som tog en lite mer kreativ väg genom tävlingen. För oss som lyckades med konststycket att hamna i botten av tabellen – Jag ser det som att vi sparar våra bästa tips till nästa gång! Eller hur Domsjö?
Ett stort tack till alla som var med i 4 Nations-tävlingen. Det har varit grymt kul att se era analyser och hur bra ni följde turneringen! Håll utkik efter framtida tävlingar - Kom gärna med tips och idéer på hur ni vill att vi ska utveckla dessa tävlingar, alla tips välkomnas!