bar mofftak: BIF har lyckats bra med att stressa upp oss i egen zon då vi återerövrar pucken. De där korta passningarna inom laget som funkat bra senaste matcherna går lite spretigare än så länge i perioden.
Dubbeld: I och med att Hanzl följt med laget på roadtripen "borde" spel inte vara alltför långt borta. Jag väljer jag att tolka situationen positivt med detta som bakgrund.
Håkkybåkky: Det är min sons favorit i hockeyn. Domartröjan. Har letat men inte hittat i barnstorlek. Man får ha överseende han är bara tre å ett halvt.
Pinaceae: Shinnimin ich filmning? Ir dit i-sprikit? Illir sigir min pi nigit innit sitt pi vinligt sprik? Firstir ni vid jig minir illir trir ni itt jig ir psikitisk?
doubleT: Ja det där är ett otyg som dykt upp i princip alla arenor i Sverige. Var väl nån som under match jobbade i nån koisk i nån förening med en helt annan klubbs lagtröja på sig, som inte ens hade med matchen i sig att göra. Vad tänker man med?
Ok att folk tar på sig klubbtröja under en Internationell landskamp eller liknande. Men där går gränsen.