1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Forum

2818245 · »


Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby: God kväll, kära klyktattare!

Tycker ni borde återgå mer till att vara en av de bästa plantskolorna(gäller Mordor också). Varför köpa från Finland, när ni har finurlighet och listighet hemma på gården?
Uppladdat:

0x600-skanning20250208.jpg

0x600-skanning20250208-2.jpg

Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Olli Hahl: hoppas på att se en coachning i form av Juel som uttalat förstanu fram till slutspel.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
P A: Cash is king, always.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Jugge: Florida är väl i och för sig ett Easternlag. Winnipeg klart bäst hittills i Western, men det lär kunna hända en del med trejder och såna saker som kan påverka lagen inför slutspelet. För egen del som Leafs-fan hoppas jag ju på att man kan räcka en bit, men lär bli tufft där.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby:Gosse vad Detroit har varvat upp. Synd att dom har dåliga målvakter. Tampa leder tack vara Vasiljevski.
29-11 i skott 3-4 i mål.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby: Jag tycker att Eastern Conference tappat i slagstyrka de senaste åren. Tampa är inte lika bra som för några år sedan, inte heller Boston. Toronto choke’ar alltid i slutspelet, lär hända i år också.

Tror det står mellan New Jersey och Carolina på östra sidan. Florida kan så klart blanda sig i det där också, men det är vanligtvis ovanligt att vinna 2 år i rad.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
BlackBay: Timrå kör mest privatplan och sällan buss. Vi bör sikta på att stripa vårt flygplan istället. Luffarklubbarna som gillar buss, och tycker det är jobbigt att träna - stripar sina bussar. Timrå kör åttor runt dem i slutspelet.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Olli Hahl: Ja,Tampa utmanar ju på allvar om Playoffplatserna. Red Wings är nära men inte riktigt där ikväll i alla fall.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Rip Kirby och jåkkinen: Detroit skulle behöva en riktigt bra målvakt. Lyon o Talbot håller inte måttet tycker jag.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Detroits PP det skulle Timrå behöva iaf.
Där snackar vi.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Tampa krossar Detroit. 4-1 efter 15 min.
Detroit spelar naivt o Tampa som män… än så länge iaf. Svårt att se Detroit vända på detta.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Olli Hahl: 4-1 nu, får slänga in en tredje målis
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Olli Hahl: Ersättaren har det dock småjobbigt att hålla tätt.
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Kollar på Detroit-Tampa.
0-2 efter tre minuter, då får Detroitmålvakten sätta sig på bänken.
Så coachar man. Just sayin…
Kommentera

Sv: Apropå nånting...
Är och hämtar upp dottern på Nordichallen och utanför står Bodens hockeys spelarbuss STRIPAD....
Ett lag i hockeyettan har en spelarbuss som är stripad med klubbloggo medan vårt älskade lag I SHL åker runt med "byberg o nordin"......
Ibland skulle man vilja att vi kunde vara lite mer SHL-mässiga på ALLA plan.
Kommentera

2818245 · »