Kerstin_k: Det var nog sista tåget vi tog, i den här matchen. Hoppas målet ger energi att göra 20 riktigt bra minuter nu. Special teams MÅSTE vi nöta inför slutspelet annars blir det respass. Vi är ok men måste förbättra.
Herminator: Hockey är ologisk. Tydligt spelövertag i nästan halva matchen och helt plötsligt 1-2. Ungefär som våra matcher mot Malmö men då tvärtom.
Tur förresten att inte JJ som släppt dessa 2 kassar. Hade genererat ett gäng spydiga kommentarer.
Lite speciellt att Sveriges mest uthängda vakt senaste åren är demonisk mot oss...
FBK är kanske det lag som man ogillar mest p g a deras storlagsmentalitet mot oss. Det spelar ingen roll hur matchbilden är, dom hittar alltid vägar att vinna.. fan för det.
Villervalla: Magiskt ändå att man kan gå från att mala ner FBK i första till att bli skitnödiga och tappa allt spel i andra. Fattar inte hur man kan tillåta att det blir så.
BlackBay: Oddsen på att FBK skulle vända på en felaktig utv var inte speciellt höga. Men men, Vi har ju sumpat ett gäng lägen så då får man väl skylla sig själv. Blir otroligt förvånad om det blir poäng nu
Storstrimma: måste ha blivit något missförstånd i boxplay, det är bara Walli på topp som stressar backarna, dom får ju oceaner av tid. Bara passa back-back så har dom gata hela vägen in i slottet. Dags att vakna nu Timrå.
JonteD: Hyllas den som hyllas bör. Den dagen detta forum blir en facebook kopia är min tid slut. Det äcklar mig när vi ska uppmanas att alltid hylla laget och föreningen. Snälla ta oss inte dit. Det är inte vad supporterskap handlar ... | Läs mer