KulltorpsOlli: samtidigt får man väl säga att Björklöven gör mål som de aldrig skulle kunna göra om. Två flax baljor av tre och Harald talar om Björklövens skotteffektivitet, men det här vänder man med lite mer jävlar anamma.
Zäta75: Det tråkiga är att vi får komma in busenkelt i zonen för PP. Men vi skjuter lösplugg hela tiden. Men vi vänder i tredje. Tycker fortfarande VVIK var bättre. Sen har vi ju otur PW:s skott går på klubbskaftet, hur är det möjligt???
Zäta75: med den här ineffektiviteten kan man nog räkna den här matchen som körd. Var är förstalinan? PP måste bli bättre annars kan det kosta den här matchserien.
KulltorpsOlli: Har sett likadant ut hela slutspelet nu, ingen tillfällighet. Nerverna är utanpå tröjorna just nu och ingenting stämmer. Brösta upp er, snälla nån. Vägrar ta att vi spelar bort oss pga av att man skiter ner sig!
297: ja varför spelar inte spelare som är heta för dagen ( eller i hela slutspelet) ? Ibland undrar man ju om dom verkligen vill upp när vissa spelar bara på gamla meriter.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla