Som ni ser i rubriken , dessutom kan man förstå att han var i "Lada" igår för att beskåda SM-Finalen. Det bästa med den karln är att han alltid säger vad han tycker!
Tränaren Kent Johansson pratade efter matchen om att de nu bevisat att de kanske är ett lag som ”hör hemma på den övre halvan av tabellen”. Han sa faktiskt så. Över halvan. Sluta Johansson. Timrå är ett lag som hör hemma i toppen. Ni kan inte fortsätta larva er om att ni är dåliga. Ni är ett av seriens bästa lag. Kanske det allra bästa. Ni kanske rent av är favoriter snart. Guldfavoriter om ni inte passar er.
Hälge: Dom kämpar ju tappert med att förneka sig hela laget. Om du läser Anrells interviu med Sjögren vart han förbannad och gick när han sa att "Vi" var favoriter.
Jag tycker att Anrell kan vara en stor jävla skit ibland... som när han skriver att Giffarna spelar "drillofotboll" och ger "grisfotbollen ett ansikte". Lika förbannad kan jag bli när han tillsammans med alla andra sk. "experter" skriver att allt annat än att Timrå kommer sist är en sensation. Nu har karln ändrat sig helt. Nu skriver han att vi nästan är favoriter till guldet. Och att Frölunda-Timrå eller Frölunda-Färjestad bli finallagen. "Allt annat är en sensation"
Att han kan vara så rakryggad, ge sig själv en känga, och sedan nämna Timrå som en favorit och skriva ngt positivt om oss. Det är en sensation.
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.
Det bästa med den karln är att han alltid säger vad han tycker!