Mathias: Det är nog vårans Styf. Han har släkt här i Sundsvall som har nära anknytning till svenska kyrkan. Jag tycker att det låter som en bra grej. Elitidrotten ställer ju verkligen synen på människan på sin spets emellanåt.
John K: Nu var det så att Mathias ville påpeka att han stavar Pär och inte Per. Jag tror ingen missförstod vem du menade. Hur många Pär/Per Styf kan det finnas i Sverige egentligen? Jag måste kolla på hitta.se.
Blizzard: För mig finns också Pär Johnsson... Som han hette på mellanstadiet då han slängde ner alla vi andra jämnåriga som myggor ifrån snöhögen då el capteno ägde Herreman på täppan. Hua, han var en hårding redan då=)
"Niklas Rubin är klar för Kärpät. Foto: Tomi Hänninen/Bildbyrån Kärpät meddelar via sin hemsida att den tidigare SHL-målvakten Niklas Rubin skrivit på ett 1+1-årskontrakt med klubben.
Ämnet: Idrott och människosyn. Vad händer i ett lag i med- och motgångar?
Tid & plats: 30 januari kl. 18.00 i Kyrkans Hus, Floragatan 4 i Sundsvall.
Läsa mera? www.skidsm2009.se