1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 594830 inlägg · 6213 ämnen

TIK-LHF

342025 · » Till forumet

Sv: TIK-LHF
stene: Ja om det hade varit Gyllander som dömt så!!!!

Sv: TIK-LHF
Dom här töntarna som körde pyroteknik i luleklacken, åkte dom ut eller fick dom bara en utskällning?

Sv: TIK-LHF
Paddan: Tack för det och man får väl returnera ett litet grattis till 1 poäng iaf.

Sv: TIK-LHF
Koskinen leder poängligan för backar efter 1 mål idag.
2 mål å 13 ass.

Sv: TIK-LHF
Ikväll får Timråklacken godkänt. Vet inte hur många gånger dom drog igång resten av hallen. Tänk om dom alltid kan vara så här.

Sv: TIK-LHF
Bo Bly: Inte Sanny heller, han som är så försynt och åker ur vägen för alla...;)

Sv: TIK-LHF
Bo Bly: Näe han satt in en schyst tackling i anfallszon men tjecken fick hjärnsläpp...

Sv: TIK-LHF
Hälge: Får lov att gratulera till segern. Men tyvärr lär det väl vara vi som får sota för LHFs förlust ikväll.

Hmm, SpS-beroende, jo jag tror nog att jag har utvecklat något sånt. Eller så har det bara legat där latent och när jag som minst anade det så uppenbarade det sig i sin fulla kraft.

Sv: TIK-LHF
Hälge: Var dom griniga på Sanny?hade han retat dom.

Sv: TIK-LHF
Hälge:
det det förlängt matchstraff för tacklingen på sanny?

Sv: TIK-LHF
Chief: Känns nästan lite synd om Kimmo han borde fått nolla även Luleå. Otur att det tog på en TIK-skridsko. Men det går fler tåg. Brynäs borta vore ju kul att nolla för Kimmo. Han har ju hållt nollan några gånger förut mot Brynäs.

Sv: TIK-LHF
Chief: Det kändes stabilt hela matchen, tycker jag.

Inte bara du som saknade SpS, hörde att det fanns några till. :-)

Sv: TIK-LHF
Bo Bly: Det gick bra.

Sv: TIK-LHF
Hälge: Lät som Timrå hade bra kontroll över matchen, känns tryggt att de har hittat spelet. Ännu en seger på hemmaplan, vad blir det, femte raka? Känns som det var rätt viktiga poäng att ta det här. :)
Kimmo verkar var i riktigt god form, det blir nog fler nollor vad det lider. :)

Kändes som det var nåt väsentligt i livet som fattades utan SpS, misstänker att jag har utvecklat ett beroende...;)

Sv: TIK-LHF
Hälge: Hur gick det?

Sv: TIK-LHF
Bo Bly: Sanny.

Sv: TIK-LHF
Hälge: Vem blev crosscheckad av luletomten?

TIK-LHF
Det kändes som en riktigt stabil seger idag. Synd att inte Kimmo fick hålla nollan igen.

Skönt att SpS är tillbaka !

342025 · »