Bragd-Birger: Lungn bara. Lärking kommer att visa ut en timråspelare med ca 3 min kvar. VF tar ut målvakten ,kvitterar och kan sedan tacka dommaren för segern i sudden!
Bragd-Birger: Känner på mig att vi grejar detta! Men de blir tufft! Frölundas stora hemma publik är förvånansvärt tysta! inte som oss som stöttar när det behövs! ÄLSKA TIMRÅ IK I MED O MOTGÅNG
Verkar som Lindman sviktar, och inte riktigt hänger med ?? Nu åkte han helt onödigt ut igen när TIK hade läge till spel 5/4. Själv ser jag inte matchen, utan lyssnar på Sportradion. TIK kommer att få spela 4/5 i 49 sekunder. NERVÖST !!!
Hoppas nu, att TIK kan hålla rent i början av tredje. Publiken i Scandinavium har börjat bua åt hemmalaget. Kenta och Eldan måste "gå kort" nu med laget, och spela hårt med dom som är bäst för dagen. Det orkar dom !!
Zäta75: Ja här har det fan inte getts upp nån säsong! Maken till papp-psyken får man leta efter. Tror jag behöver en hs-paus nu, vi hörs till kvarten 👋