mattias - 74: Helt rätt Mattias, där har ni fått en blivande stormålvakt. Utan honom hade det blivit större siffror. Jag tycker ju det var lite surt med den sena Leksandskvitteringen men man kan ju inte få allt och Bofors har visat att vi blir att räkna med.
Ovanligt lite Leksingar på plats tyckte jag. Fast jag jobbar med en Leksing och han var ju där, he he.
Trodde oxå det skulle komma mer folk, bara 2800 eller vad det var, Örebro drog betydligt fler. Kan det vara Viasat Hockey som spökar?
Matchen behållning var i alla fall Patrik Lundh, han snurrar som han vill med vem han vill. Satte snyggt en straff på ordinarie tid och en riktigt läcker i straffavgörandet. ärligt med såna spelare.
Yeessss! 2-0 till SportKlubben, det sista i tom bur. SSK:s målvakt var en fantom idag med bl a en straffräddning. Om SSK inte går upp får Wallin lägga ett bud på honom. DIF gjorde inte ens mål, trots att de var så lugna och ... | Läs mer
Bissett19:
Han räddade Leksand från storförlust. Bafucin kan nog hålla med som såg matchen på plats.