Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
"
bara en tanke, är inte dem som utvisas för diving oftast kassa på det? Eftersom det är så tydligt.
Shinnimin har ju bemästrat detta under hela sin hockeykarriär, så inte så konstigt att domarna inte ser det lika tydligt.
"
EXAKT! Det är ju det här de bästa italienska fotbollsspelarna är så grönjävliga på! Vid första blicken ser det rimligt ut, den enda som domaren får gå på...
Rödin har ju en historia av att åka fast i disciplinnämnden men har även han blivit skicklig, lyckades få till en klockren tripping mot Skellefteå. Släppte in Johansson/Johnsons framsträckta klubba mellan benen och vred om skridskorna. Perfekt utfört, men inte fair play. Bromé har en klockren diving framför mål när Didrik Strömberg "slashar" honom. Som Lars Lindberg sens utbrister "men snälla" när han ser reprisen.