1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446193 inlägg · 7963 ämnen

BIF på väg tillbaka?

160867 · » Till forumet

Sv: BIF på väg tillbaka?
claesw: Jag hade den känslan -99!!Då slog jag till och med vad om med polarna att BIF tar GULD o jag vann 1000kr!!Då var jag inte orolig känslan fanns där att det här tar vi även om det var gastkramande 5matcher helst den DÄR VÄNDNINGEN ni vet!!Puh men den känslan har absolut inte infunnit sig i år att det här ordnar sig,det finns inte en gnutta glöd,kämpa insatsen mot FBK var heroisk men det går ju inte match efter match man kan inte springa maraton 3gånger i veckan,helt omöjligt!!!

Sv: BIF på väg tillbaka?
claesw: Det kan man ju hoppas. Jag håller med om att Brynäs spelade rätt så bra mot Södertälje senast men.. bara i två perioder. I tredje var det riktigt dåligt igen så inget är löst. Tyvärr kanske jag ska säga också.

Dock - Ikväll tror jag att Brynäs kan överraska.

BIF på väg tillbaka?
Jag har en känsla av att allt snart "är som vanligt", dvs att vi vinner i snitt varannan match. Spelarna har skakat av sig den mesta förvirringen, vi har slagit F B K BORTA, vi var bättre (spelmässigt) än Tälje...Marschen uppåt (se upp Leksand) kan börja!

160867 · »