Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Vilken jäkla skitinsats av Brynäs. Tänker inte ens säga skitmatch, för det insinuerar att Skellefteå också var dåliga.
Snacka om att man inte lärt sig någonting av Malmö-matcherna. I princip alla spelare var dåliga, inte ens när man har en J18-målvakt som gör sin första seniormatch orkar man anstränga sig.
5vs3 är patetiskt, då har man chansen att ta sig in i matchen, och man åker runt och lallar och håller i klubborna krampaktigt. Ingen glädje, ingen vilja, bara "Ojojoj, nu borde vi ju göra mål, det här är jobbigt".
Pinsamt ärligt talat.
Källgren gör vad han kan i alla fall - Tycker inte han ska belastas. Visst, en toppmålvakt i toppform hade tagit något av de där skotten, men det hade inte gjort någon skillnad alls igår - Vi hade förlorat oavsett.
Nej, usch, glöm det här och fokusera på att vi spelar semi mot regerande mästarna och leder med 2-1 i matcher. Man har alla möjligheter att vinna på torsdag och vända hem på lördag för en avgörande match - Kan inte spelarna motivera sig själva att spela bättre än såhär förtjänar man inte att spela final heller. Då är det dags för semester.
Vi får väl se om de vill spela imorgon.