Lindström: Ska vi vara ärliga så dominerar vi matchen i fyrtio minuter och spelar nästan ut FBK totalt på deras hemmaplan...sen studsar pucken dansbandets väg och matchen är förstörd.
Det som oroar är målskyttet såklart...i övrigt är vi ju riktigt bra. Med normal utdelning så vinner vi ju denna match, det vet ni ju alla.
Det kommer ju vända för oss snart, det är jag tämligen säker på.
Redigerad kommentar
Så har det sett ut hela säsongen - om inte Honken/Rahm spikar igen, då vinner inte Brynäs. Undrar om det finns nån världsspelare därute som kan tänka sej att spela för Brynäs? H-G Karlsson, vet du nån?
Vad är det för jävla maskin som tuggar i hallen? Sedelpress?
Jajjen: Det är nåt jävla fel på domarinsatsen när vi dominerar spelet i 40 minuter men ända har fler utvisningar...
70 Rodrigues: Puckarna studsar helt åt helvete...
Och Ankan hyllar dansband helt plötsligt
Intressant att det spelande laget har dubbelt så många utvisningar.
arnio: HELVETE VAD ARG JAG ÄR NU!!! BARA ATT KONSTATERA ATT VI FÅR SKYLLA OSS SJÄLVA NÄR VI ÄR SÅ JÄVLA INEFFEKTIVA.
Bara jag slipper höra Parmström yra idioti nu...
70 Rodrigues: Nu rinner matchen oss ur händerna...trots total dominans. KÄnner igen scenariot...
Men vi är inte oroliga :-)