Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
"vad är det du inte förstår??"
Att du lägger ner så mycket tid på att skramla när jag antar att du förstår att skramlandet inte kommer att leda nån vart...?
"har det blivit bättre oavsett vilka som har röstats in i styrelsen,"
Ja, det (vad det nu är) har blivit bättre, men inte i tillräcklig takt. Brynäs är på väg att marginaliseras som kraft i svensk hockey.
"dom som har egna åsikter blir ju bortmobbade"
Vilka? Hur?`
"för att passa in i Brynäs så måste du vara en r-vslickare av rang."
Möjligt. Är det nån skillnad mot andra lag tror du... rövslickas det inte ett skit i Familjen Färjestad, hos Ahdrian & Co, Helber & Co, Jerusalem & Co osv
Jag vet ju att du har bra kontakter hos Brynäs sponsorer m fl, hur förhåller du dig till dem för att fortsätta få information om vad som händer i Brynäs?
Allt är inte så enkelt.
Men medlemmarna sätter nivån.
Jag hoppas att det kommer att framgå för allt flera medlemmar...