1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446569 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 1126967

Sv: A proposito de nada

arnio: Lindköping - Brynäs vore en ganska ball kvartsfinal...
Tror inte det eftersom Vi inte har vunnit en en enda bortmatch i Cloetta denna säsong och de har hemmafavör. Fast själv är jag glad att slippa tänka på en helvetes resa land och rike runt och slåss om existensen.

Clubsport: Som supporter blir du avstängd på alla arenor men som anställd och match-nissse blir du nog bara avstängd från själva tävlings området. Typ sitta på läktaren. Fast Sundlövs vare eller inte vara, de kanske tar hans obrukbara fax ifrån honom.


Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Är sugen på DIF-BIF imorgon men då missar man 1 perioden eftersom man huserar i västerort. Fär väl nöja sig med en avgjörande final i Göteborg med Rackham på en skraltig provisorisk bortastå.
Fast denna gång kanske man slipper åka till Ängelholm och få gråten i halsen.

Sv: A proposito de nada
65selander: Sundlöv kanske är som mig. Jag kan faxa med min mobil men jag har ingen aning om var jag ska pula in papperet.