1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 735168 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 1136798

Sv: Slutspelet 08/09
Så jävla löjligt att snacka om laget inte har nåt kunnande o s v, det här laget gjrode en riktigt jävla bra grundserie sett till förutsättningar och förväntningar.

Idag slet dem hårt och kämpade men blev utmanövererade av ett riktigt skickligt lag. Inget snack.

Men hade Oves stolpskott slinkit in kanske det sett annorlunda ut ?

Godkänd insats om man ska se på det nyktert och någrolunda vuxet.

Svarskommentarer

Sv: Slutspelet 08/09
Davey_22: "Godkänd insats om man ska se på det nyktert och någrolunda vuxet."

Brynäs gör en riktigt dålig slutspelsmatch enligt Wikegård.

Sv: Slutspelet 08/09
Davey_22: Du kan väl inte mena på fullt allvar att Fbk spelade bra idag? Dom var minst dåliga möjligtvis.

Men visst många av Bif spelarna visade att dom ville något, medans några åkte å gömde sig.

Sorgebarnet heter PP, utan att överdriva så sköt det väl i snitt 1 skott mot mål i varje PP vi hade, å det duger inte på långa vägar.

Sen visst kul att vi inte lirar kval, men nu när vi är i SLUTSPEL kanske man ska visa det (gäller ALLA spelarna).

Sv: Slutspelet 08/09
Davey_22: "Godkänd insats om man ska se på det nyktert och någrolunda vuxet."

Har jag missat nåt? Vann vi?

Sv: Slutspelet 08/09
Davey_22: Jag håller med. Visst skapade inte Brynäs speciellt många målchanser men det gjorde ju inte Färjestad heller. Det var inte den typen av match där det är målchans i varannat byte.