Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Siffrorna på omsättningen är ju lysande för Brynäs. Vi har en omsättning som är typ 40% högre än DIF och Rögle, 30% högre än SSK, Timrå och Skellefteå. Vi är en ekonomisk stormakt! Skulle i en normal verksamhet betyda att vi kan ha motsvarande högre spelarbudget (och det är givetvis därför som alla föreningar vill bygga ny arena). OM det inte är så att nån i organisationen tagit beslut som innebär att man byggt en hall som drar såna kostnader att den inkräktar på verksamheten. Skulle betyda att Brynäs lirar hockey för att finansiera en usel investering. Isåfall finns bara en lösning: Sälj skiten!
Med tanke på hur man budgeterat tidigare får nog alla uppgifter från föreningen tas med en nypa salt tills revisorerna kollat allt. Det kanske dyker upp en oförutsedd utgift på några miljoner.