Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Jag glömde att nämna stoltheten och patriotkänslan i mitt förra inlägg. Jag tror man vinner mycket på att jobba med "Vi mot dom-tänket". Det ska finnas en stark gemenskap och en stolthet över att få representera klubbmärket och fansen.
Brynäsarna ska vara lika stolta som de amerikanska soldaterna i andra världskriget!! ;)
Samla hela laget runt klubbmärket som finns på golvet i omklädningsrummet innan match och slå igång den här låten. Alla spelare ska bara stå och kolla på klubbmärket under hela låten. STOLTHET!
För övrigt kanske det bästa introt till en TV-serie någonsin.
Redigerad kommentar