Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
sylf: Tackar. Kunde iofs ett par av frågorna där han dock var snabbare på knappen, men som sagt: trodde jag var rökt när vi fick veta ämnet.
Tyckte att just det ämnet (Persien) i hög grad bestod av snäva fackfrågor sas. Övriga ämnen kändes mer varierade där frågorna inte var så jättehårt knutna till ämnet sas.
Vet inte om jag redan berättat det men i ämnet "Fötter", som förmodligen redan har visats och inte går att se på URPlay fick vi frågan: "Vad kallas en person som sysslar med fotvård?"
Varpå min motståndare hann före mig på knappen och svarade:
Pedofil!!
Undrar vad alla pedikyrister säger om det? ;-)