1150x200-brynasbanner.jpg

Inlägg #1491705

Sv: Brynäs-Skellefteå sm-final 2012

Dream Team: Kändes bara underligt att du citerar Stefan Ridderwall istället för att ge din egen syn på saken.

Ja, det kan mycket väl vara så att publiken har varit dryga och provocerat SAIK-båset. Det ger ju ändå inte Robertsson rätt att bete sig som en liten barnrumpa. Även om han blir provocerad så kan man kräva att han ska agera proffsigt i sin yrkesroll tycker jag.

Sedan tycker jag som sagt att killen i publiken inte gör rätt på något sätt heller. De har betett sig illa båda två.

Ja, det borde finnas bättre skydd över båset. Det håller jag med om.

Redigerad kommentar

Kommentera

Svarskommentarer

Sv: Brynäs-Skellefteå sm-final 2012
MarcusElving: Okej. Jag delade Riddarns åsikter, så min syn på det hela överensstämde med hans. Därför lämnade jag bara citatet utan egen kommentar.

Absolut är han oproffsig som ansvarig coach. Han är "het" hette det i TV-rutan. Men jag kan förstå honom i att han till slut lackar ur. Sedan kan man göra det på mycket bättre sätt. Att bara varit tyst hade kanske bitit bäst?
Kommentera