Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Tommy:Är det inte konstigt att det är väldigt många Brynäsare som valt att inte säga nånting om Sundlöv, i all fall inte offentligt för att nu öppet hylla honom. Kappvänderi?
En annan sak. Det är väldigt många som hyllar juniorsatsningen, med rätta. Men låt oss se nyktert på saken. Satte man sig ner och valde att satsa på juniorena och spara på resten för att man verkligen kände att det var rätt väg att gå. Elller gjorde man det för att man klantat bort sig ekonomiskt med dåligt scoutade nyförvärv, felkalkyler av arenan (energikostnader etc) Helt enkelt på grund av att man inte hade nåt val.
Resultatet vet vi idag. Det var helt rätt beslut. Men det var knappast ett beslut format av visioner utan mer en väldigt lycklig och fördelaktig utkomst av satsningen. Därför kanske man borde tona ner ina hyllningar en smula.
Nu väntar en silly season där ett lag skall byggas som skall leverera till MYCKET högre förväntningar från media, sponsorer och publik.
Det är alltså nästa säsong Sundlöv bevisar om han är en medioker SC som hade väldigt mycket tur EN säsong eller om han är "sveriges bästa SC" som en del har utnämnt honom till.