Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Horace76c: "JAG anser att det är bättre för småföretagare att sänka arbetsgivaravgiften istället för att sänka bolagsskatten som vi kommer göra vid årsskiftet.
Sa jag precis att jag vet bättre än AndersBorg?"
Ja, det var exakt vad du sa.
Du har inte de kunskaper och övergripande insikter som krävs för att avgöra vilket beslut som är bäst ur statsekonomisk synvinkel.
Det har dock Anders Borg, alltså vet han bättre än du vad som förmodligen är bäst.
Vad DU personligen sen anser vara det bästa ur DIN synvinkel är fullständigt ointressant när det gäller sakfrågan.