1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446569 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 1560771

Sv: Brynäs IF-Växjö Lakers den 15/2-13

Carl Lejonkräk:"Kahn: 8 raka vinster mot Lakers och 4 raka hemmatriumfer mot dem. Detta måste bara bli vinst!"

Hur många raka vinster hade Brynäsmot Timrå på hemmaplan?

I det läge befinner sig i nu så räknas inga sviter för laget är långt ifrån den kapacitet man kan förvänta sig av ett ES lag i allmänhet och regerande mästarna i synnerhet.

Man blir fan mörkrädd över hur man har hanterat den här säsongen. Bara det faktum att man kallar det "svacka" visar hur jävla fetborta man är.


Svarskommentarer

Sv: Brynäs IF-Växjö Lakers den 15/2-13
Slajsarn: TJ är optimistisk i alla fall
"- Vi är hungriga, revanschsugna och föreberedda på uppgiften på lördag. Vi ska komma ut och ta kommandot, vara aktiva och intensiva. Det handlar mycket om att ha en bra fart och pondus i spelet, säger BIF:s tränare Tommy Jonsson till klubbens hemsida.- Vi är hungriga, revanschsugna och föreberedda på uppgiften på lördag. Vi ska komma ut och ta kommandot, vara aktiva och intensiva. Det handlar mycket om att ha en bra fart och pondus i spelet, säger BIF:s tränare Tommy Jonsson till klubbens hemsida."