Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Sen tror jag aboslut att Nokke kommer producera mer när man gjort sig mer familjär i staden och laget. För att dels lära sig passa in i en ny grupp och stad OCH ändra sitt spel från defesiv till offensiv är kanske lite för mycket att kräva över en natt. Men offensiven kommer troligtvis släppa!! =) Men fantastiskt att vi har en spelare som ligger PLUS i plus/minus ligan haha !
Sweatt, verkar inte som han hittat sin roll i laget riktigt och omgivningen vet inte riktigt hur han spelar, vart några bra sekvenser men tror han kommer komma igång också när omgivningen för står sig på honom ;)