Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
KulaShaker: Yes klart det finns ett grundspel, men används för lite och för mycket fokus på det offensiva.. Jag älskar offensiv hockey som alla andra men älskar också att vinna och jag tror att om vi hade ett mer defensivt grundspel och mindre "eget ansvar" och finlir så skulle vi ligga högre upp i tabellen just nu.. Plus att man måste kunna ändra hur man ska spela när man spelar på bortaplan och på hemmaplan... vilket inte Brynäs verkar kapabla till... Man försöker med samma spel borta som hemma och det funkar inte, under säsongen ser det ut som man har försökt spela lite mer defensivt och "säkert" på bortaplan men det blir något sorts mellanting där spelarna inte vet varken ut eller in..
Det som är saken man måste kunna ändra sitt spel beroende på vilka man möter och beroende på om det är bortaplan eller hemmaplan...
Bara kolla senaste kvarten mot Färjestad där vi spelade vårat samma gamla vanliga spel och låg under 3-0 i matcher sen bestämde sig Tommy att spela mer defensivt och smart i match 4 på bortaplan i Karlstad och då gick vi och vann.. Bara ett exempel men skulle kunna få fram flera.
Är man Skellefteå eller Barcelona i Fotboll kan man vara endimensionell och bara köra sitt "spel" eftersom man gör det så pass bra, men vi har andra förutsättningar åtminstone i dagsläget.