1150x200-brynasbanner.jpg

Inlägg #1698574

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: den "tunnel" du pratar om är spelargången och är ett måste pga SHL. Alla arenor har en sådan för att skydda spelarna. Förr var det inte obligatoriskt men det är det nu, tror det blev så pga vår slutspelsmatch i Karlstad när fånarna där tog flaggor och attackerade våra spelare. Det går alltså inte att ta bort den. Spelarentrén är när de entrar isen.
Kommentera

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada

reven:Tunneln eller inte men något MER pampigt än att bara skrina ut i lite disco ljus och rök.. varför inte en stor tablett ask som öppnar sig, sen en lång rad med sputande eld. Samt ha kvar disco ljuset OCH rök! Men mer än det vi har nu iaf, för nu känns allt ruskigt blekt! Dessutom har dom kvar samma dåliga låt vid line up'n.... sen behövs även bättre variation på avblåsnings musiken!! Bort med speakern som bara snackar om vinst summor och "i pausen kommer ni kunna.... bla bla". Ha någon med känsla att styra musiken! Att kunna ha feeling för när man ej ska spela musik tex. när trycket på läktaren är så pass bra att ingen musik behövs. Som sagt var så kanske jag är gammel modig. Men jag vill iaf ha cheerleeders tillbaks. 

Sen det där med vem som ska gå in först, det har jag svar på boys. Starky är enormt skrockfull och han "Måste" gå först. Precis som Sjödda ALLTID åkte in sist när han spelade.. Det är uppgjort spelarna emellan, Det blir svårt att ändra på, tro mig! 

Kommentera