Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Uppgifterna om JE var klar för Modo är ju skitgamla.
Nä tror mer på att han ville spela ut Brynäs och Modo mot varandra för att få en högre lön.
Kanske ångrade sig..
Det börjar likna hjältevarning på JE. Senast han stod i Sverige, var SAIK. Där är det ju svårt att stå..
Bz gåller på att slakta en helig ko i Brynäs.
Att alla som vill ska kunna komma tillbaka.
Han är inte ute efter att samla gamla spelare.
Utan att få ett så bra lag som möjligt.
Det kan vara nyttigt att få ett nytt tänk på Sätraåsen.
Det är väl nått som har efterfrågats länge här...