1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446642 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 1783499

Sv: A proposito de nada
Peja: Ja, alltså, jag är verkligen med dig. Men att det ens börjas sättas någon slags press på klubbarna är ju ändå ett steg i rätt riktning. Sen är det extrema mängder med jobb kvar. Jag är långtifrån nöjd på något sätt.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Rodrigo: Skulle tro att det "arbetet" är bland det sista klubbarna prioriterar. Och så länge de största sponsorerna inte bryr sig på riktigt kommer inte klubbarna att känna av pressen heller.
Men Kanada är fortfarande flaggskeppet inom hockeyn och machokulturen i deras hockeykultur måste väl vara bland de största machokulturerna i hela idrottsvärlden, samtliga sporter inräknade?!

Sv: A proposito de nada
En halvdan match ikväll där 1 piie får sed som godkänt. Dock kräver jag betydligt bättre spel imorgon och 3 poäng. Trötta allt så är ju Färjestad ett gäng hen som ska spöas alla far i veckan.