Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Period 1
0-0, Skott: 12-8.
Period 2 27:58, 1-0 Barrögård, Victor (Axel Westlund) SH1 29:57, 2-0 Anton Åhrlin, EQ 35:31, 3-0 Anton Åhrlin (Viktor Persson), EQ
Period 3
44:16, 4-0 Edvin Färnstrand (Oskar Kvist) EQ
47:18, 5-0 Oskar Kvist (Oliver Lööf, Abbe Broberg) EQ
49:18, 6-0 Filip Ek (Markus Uusitalo) EQ
52:41, 7-0 Rasmus Hjalmarsson (Edvin Färnstrand) EQ
58:04, 8-0 Oskar Kvist (Viktor Persson, Abbe Broberg) EQ
Skott: 33-21
Publik: 332