Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Men är det typ personliga motsättningar mellan KK och Brynäs?
Eller vad gäller saken?
Både du och jag vet att man inte får smälla nått pyro inomhus.
Om nu någon i KK gör det, vad ska Brynäs göra? Betala böterna och tacka?
Sen att BSG är dåliga, det är ju inte Brynäs fel.
Är helt säker på att MC önskar att KK skulle sköta sig, så man kunde dra nytta av dom, istället som nu ha käbbel med dom.
Vi vet nog inte exakt vad som har hänt. Att KK går ut på sin sida med en version betyder inte att den stämmer helt.