Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Med honom i laget plus de övriga nyförvärven så ser det ju på pappret ut som åtminstone en slags förbättring. På forwardssidan alltså.
Sen tar väl backsidan udden av denna potentiella förbättring tyvärr. Det var ju tunga tapp, samtidigt så var ju just backsidan baktung förra säsongen.
Men för att spela den slags hockey som man förespråkar och mestadels defensiva backar. Så är det ju vanskligt.
Man värvar in Brodecki vilket jag tyckte var bra, det behövdes verkligen. Men det blir en tuff uppgift att kunna fylla Boqvist roll.(går ej)
Han dominerande ju stundtals matcher själv, en riktig stjärnspelare, jag satt med ett leende på läpparna många gånger när han briljerade som mest.
Dacke uttalade sig ju tidigare angåendeLindelöf och Zetterberg att han var övertygad om att det är framtida NHL-namn.
Självklart ska man ha tålamod med laget och det är väl kanske därför som man nöjer sig med att ta sig till kvartsfinal iår.
Hur som helst så är det roligare att se denna slags hockey med puck possession.
Jag ser hellre att laget försöker spela offensivt och råkar förlora än som förra säsongen. Inte för att vara den, men jag satt och gäspade och kände inte samma sug när det var matchdag förra säsongen.
Det positiva är ju ändå corsin ser bra ut även om det är ett small sample size.