1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446137 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 2102567

Sv: A proposito de nada
{8399}: Nej, kontraktet går ut efter denna säsong. Ärligt talat vet jag inte vad jag ska hoppas på. Jag är övertygad om att det finns sportchefer som skulle göra ett bättre jobb. Sundlöv visade denna silly season att tiden sprungit ikapp honom. Samtidigt skulle jag bli livrädd om Campese ska ge sig ut på sportchefsjakt igen. Det skulle kännas som ett totalt lotteri och kan sluta i katastrof.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Skrubben: Ja, där ser man. Sundlöv är ett säkert kort som jag ser det och jag önskar verkligen inte att Campese ska ut och leta en ny Sportchef. Campese skulle nog välja typ Tommy Sjödin.

Sv: A proposito de nada
Skrubben: Okej intressant. Undrar lite vad som är Brynäs intentioner här. Vill man själva förlänga med Sundlöv? Vill Sundlöv själv fortsätta? Har varit en av de mer positiva till Sundlöv tidigare men är likt dig besviken på vad han gjort denna sommar.