1150x200-brynasbanner.jpg

Inlägg #2194768

Sv: A proposito de nada
7981: Jag hoppas verkligen du har rätt att Campese försvinner. Han är ingen ledare, tyvärr. Han är en säljare, förmodligen väldigt duktig, men en säljare ”never the less”. För att styra Brynäs behövs en ledare som kan ta obekväma beslut men samtidigt ingjuta mod och hopp hos laget, de anställda och supportrarna.
Kommentera

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
#33: det som brukar hända med dessa som är mer säljare (snackare) än duktiga ledare är att luftslottet spricker. Har haft att göra med chefer som bettet sig som Campese och det blir inte bra. Om man tittar på filmer från kvalet och när de klarade av kvalet så ser det ut som han redan lämnat.
Tror man vill få SC på plats. Tror även det kan komma obekväma frågor på årsmötet. Är SC klar innan årsmötet så tror jag man kommunicerar att campese kommer att sluta!
Kommentera