1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446831 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 2230875

Sv: A proposito de nada
Treklövern1912: Slog på Oskarshamn mot Frölunda under andra perioden och dom kör över Frölunda just nu, kan bli en svår nöt att knäcka på torsdag! Kanske säger mer om Frölunda iofs.

Måste älska det hårda jobbet Brynäs visar i år. Älskar också att Rödda och Manner är missnöjda efter två perioder, då har man släppt 11 skott på två perioder och inga farliga lägen alls! Det är kul att se på hockey igen. Vet inte hur många gånger jag sa upp CMore-abonnemanget förra året😂

Sen håller jag med om klacken. Erbarmlig stämning! Måste inleda en dialog med KK för det här håller inte. Man undrar ju vad som gjort att det skurit sig så. Jag känner till historiken bakom men det är så länge sedan nu att man borde kunna komma till en överenskommelse.

Älska Brynäs alltid!!!

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Återigen en stabil laginsats av Brynäs, tycker även att Veini ska få beröm han vann målvaktskampen mot en duktig G.Lindvall.
Hatten av för Brynäs, keep it going :)

Sv: A proposito de nada
Gunderson: Jag är inte orolig inför nästa match. Den är ju bara en av många under denna säsong. Tror att MM och Pajen förbereder laget väl för matchen. Spelsystemet nörjar sitta bättre och bättre som jag med en dåres envishet har hävdat och hävdat än. Vi kommer att förlora och vinna under säsongen. Förhoppningsvis blir vinsterna fler förlusterna.