1150x200-brynasbanner.jpg

Inlägg #2682831

Sv: A proposito de nada
Davey85: Jösses. Man får hårdare tacklingar av tioåringar på allmänhetens åkning.
Men, det kanske där gränsen går for Brynäsare? En gigantisk skillnad mot Salmnings tid.
Kommentera

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
J F K: Ja det var väl också en filmning??
Kommentera

Sv: A proposito de nada
J F K: Att uttala sig om att någon filmar när man har Woods och raanta i sin trupp. Två som faller för minsta touch, rullar runt 4 varv på isen och skriker på domarn efter utvisning.

Applåder 👏
Kommentera

Sv: A proposito de nada
J F K: Tackling??? Vad tittade du på för situation?😂😂
Kommentera

Sv: A proposito de nada
J F K:
Du Nola-bonden?
Innan du ens ska nämna en av landets i särklass största så lär dej för i helvete att stava hans namn.
Kommentera

Sv: A proposito de nada
J F K: Haha...nu var det väl ändå inte en tackling heller? Sitter påsksnapsen i? Tröjdragning + hakning = 2 min. Inga konstigheter.

Bara för att du har en illa dold dröm om att se Brynäs misslyckas så måste du ju ändå ha nån slags verklighetsförankring.
Kommentera

Sv: A proposito de nada
Bofors kommer ju aldrig orka den här serien över tid. Vi är bättre i 1:a perioden, helt osannolikt hur det kan stå 0-2 efter den. Vi äger Bofors i 2:a och får äntligen utdelning.

Jag kommer inte skriva något om domarnivån, den vet vi sedan tidigare är patetisk i den här gärdsgårdsserien…
Kommentera