1150x200-brynasbanner.jpg

Inlägg #2818387

Sv: A proposito de nada
aplusb: Kanske svårt att dra några större slutsatser om bortasnittet innan säsongen är färdigspelad. Med tanke på att Frölunda har överlägset bäst hemmasnitt, mestadels på grund av en överlägen kapacitet, så påverkar det väldigt mycket om man har avverkat alla bortamatcher mot just Frölunda.

Att Frölunda har sämst bortasnitt är också naturligt. Deras bortasnitt höjs ju inte av kapaciteten i deras egen arena, i motsats till alla andras bortasnitt.
Kommentera

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Peja: Det är klart nu att Puljujärvi river kontraktet med Pittsburgh. Schweiz är huvudspåret, men SHL ska vara andrahandsvalet före Finland.

Det hade varit en fin slutspelsvärvning det där,. Även om jag får lite strulpelle-vibbar av honom så har han mycket hockey i sig.
Kommentera