Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Att många andra kör lite mer amerikansk stil alá boxning kan vara effektfullt men i mitt tycke är det en hårfin balans, det kan lätt tippa över till "kringe". Att vara speaker är ju också så mycket mer än just själva presentationen, och där är Kent bra. Så pass att han ofta jobbade i Globen på landskamper om jag minns rätt.
Angående introt så är väl frågan vad man är ute efter, jag tänker att det ska vara en stor ljudbild, pulshöjande och "mäktigt", (Tänk typ Sabaton: Steelcomanders, Ghost division) andra kanske tycker att "Brynäs hej" är "the way to go". Inte lätt när det ska passa alla åldrar. (Kanske tycker 70+ att "Brynäs hej" är mäktig?) MEN, det är ju inte bara för publiken, de är också för dem som står i gången och väntar på att beträda isen...
Vet inte om det är sant men har sett någon skriva att man klev in på isen till just "Brynäs hej" i börjar av säsongen, (apropå klassiker att vårda) stämmer det?