Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
”Sen är jag övertygad om att Brynäs också jagar spelare som kan bredda laget inför slutspelet.”
Jag önskar du har rätt, dryga 24h kvar nu eller?
Jag tror man tittar på vår ledning i serien och bedömer det som som dagens status för shl.
Växjö kommer bli grymt farliga, men även Färjestad, Lule å Frölunda kan ta det.
Saik dippar till och från men får de en topp är de lika farliga. Timrå vet jag inte om jag tror på tyvärr.
Men hur som - vi behöver back och en polis (någon som kan smälla på ordentligt och det är helt ok om det är fult - hellre att ”de” blir påsmällda än inte vi.)
Jag hade gärna tagit E. Larsson, hellre svin hos oss än mot oss.