1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446771 inlägg · 7963 ämnen

Inlägg: 2822461

Sv: Matchtråd: Brynäs IF - Linköping HC 2025-02-15
Blå grottan: Ja jag har sagt det ända sen säsongen startade. Är det en spelare som drar ner vårat lag kommer det vara Indra.

Folk hyllade/hyllar honom. Men i HA gjorde han flesta poäng emot skitlag. Han hänger inte med i SHL, han är feg, han är otroligt ofta på fel sida av spelaren. Han slår otroligt många korkade passningar. Han är sänket i vårat lag.

Om inte folk här inne ser detta då borde ni följa hans spel slaviskt o se vad han faktiskt uträttar och misstagen han gör om och om igen.

Svarskommentarer

Sv: Matchtråd: Brynäs IF - Linköping HC 2025-02-15
Mickesgolf: Min känsla är följande: Jag tror ärligt talat att Kopacka har en enorm kapacitet men det är något som gör att han inte når riktigt fram. Det kan handla om självförtroendet eller om något annat som jag inte kan svara då jag inte är expert eller känner killen. Han tar svåra beslut och har en tendens att slå felaktiga passningar m.m. Det är faktiskt en mirakel att Trivigno levererat som han gjort.

Sv: Matchtråd: Brynäs IF - Linköping HC 2025-02-15
Mickesgolf: Alltså folk SER att han inte hinner med. Men vad hjälper det att säga det om och om och om igen varje match? Vad förväntar ni er ska hända? Att Alcén eller Indrasis ska komma in och läsa det här efter 40 gånger?

Vi som inte säger det varje match ser det också. Vi är precis lika överens som er att han inte kommer få förlängt. Men det kommer inte ske någon förändring denna säsong. Hur mycket vi än tjatar på hur dålig han är match efter match (vare sig han varit inne på mål framåt eller bakåt den matchen).

Känns som det blivit lite av en tävling i att gnälla på just Indrasis här inne. Och nej, det betyder inte att jag är nöjd med honom. Men att bara gnälla och gnälla på en och samma spelare match efter match kommer inte förändra ett dugg denna säsong.