Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Bra sammanfattat!!! Tack för statistik om matchningen av dem.
Det var det jag också menat!
Att Källgren stått i början beror på att han var förväntat förstemålis. Inget konstigt utan starkt förväntat.
Att Ludde kommit in mer nu beror på statistiken från de inhopp han gjort och Källgren inte var spelbar för en stund.
Nu är ju dilemmat att Ludde ska till Växjö och Källgren ska känna fortsattat förtroende från klubben inför framtiden. Men släpper man in 7 mål/dålig räddningsprocent oavsett matchbild så kanske det kan få betydelse också. Sånt kan ju bli grund för utköp iom prisbilden och då är känslan av förtroende hos Källgren sekundärt.
Hade Ludde varit kvar så hade det varit annorlunda tror jag och lättare att välja Ludde utifrån prestation enbart.