Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Det är jävligt tufft att behöva göra en 100%ig insats varje match för att ha en chans att vinna.
Jag vill verkligen inte dreva igång något mot Källgren, det är inte hans fel att vi förlorar då hela laget agerade med huvudet under armen denna match.
Problematiken är dock att detta laget aldrig får möjlighet att vara mänskliga och dippa 2-3% utan att vi får ett par mål i röven.
INGET lag orkar spela 100% varje byte och det är då man har en målvakt som steppar upp under enskilda minuter av varje match, det har dessvärre inte Brynäs.
Enligt mig blir denna analys inte tydligare än igår. Igår hade vi behövt en målvakt som stod pall inledningsvis för att döda ZAIKs momentum, den hjälpen fick vi inte och då rinner det lätt iväg.
Nya tag på torsdag!