Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Sade även att hans uppfattning under säsongen är att det laget som klagat på domaren haft fördel i matchen efter. Så nu när han synar domarkåren så lär vi ju ha dem emot oss nästa match.
Det är som jag sagt innan, jag kan bli irriterad på vissa domslut ibland. Men släpper det fort.
Men en sak jag blir riktigt förbannad på är att se typ 3 slashings från motståndare som domaren friar och sen åker vi ut på en exakt likadan situation.
Då går det inte rätt till enligt mig.
Antingen tar man alla lika grova regel överträdelser eller så sliter man i alla. Borde inte vara svårare än så.