1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 447108 inlägg · 7964 ämnen

Inlägg: 2876349

Sv: SM-final 5 - Brynäs - Luleå
Cardigan Daffipoff: Fattar inte att folk blir så jäkla triggade av en enkel luleåsupporter som kommer in här och försöker göra sig lustig. Folk har verkligen ett filmjölkspsyke. Om man nu stör sig på personen så undvik att svara. Speciellt när man för femtioelfte gången inte får tyst på personen genom att kalla den för "mongo" och massa annat "trevligt".

Herregud, kan inte folk bara andas lite och ignorera personerna som stör er. Om ni ignorerar personen kommer personen inte alls tycka det är lika kul att vara här inne kan jag lova.

Svarskommentarer

Sv: SM-final 5 - Brynäs - Luleå
Gavve: Det är nog mer att det är Leksand- och Timrå-folk som passar på. Lite som asgamar. Men bara att skita i.

Sv: SM-final 5 - Brynäs - Luleå
Gavve: Det har du helt rätt i. Ibland går man i fällan när man redan är irriterad.

Sv: SM-final 5 - Brynäs - Luleå
Gavve: Håller med, varför ge tid o känslor till en anonym person som (kanske) egentligen håller på Leksand. Det kvittar egentligen, bäst att ignorera.