Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Tycker också att det verkar som om de flesta andra lagen är snabbare och uthålligare, framför allt i sista perioden. När det varit täta matcher efter varandra så blir det lågt tempo direkt.
Något måste vara fel i sommarträningen eller träningen under säsongen!
Håller med dig om att det brister på flera områden den här säsongen. Över huvudtaget signalerar uppträdandet i år att det behövs nya röster i och vid sidan av laget till nästa säsong...
Som tur är klarar inte Linköpings och Södertäljes förstafemmor av att ensamma bära lagen till slutspel. Resten av femmorna är för klena. Tack för det!
I Brynäs finns det två femmor som kan lyfta laget till slutspel.
Så blir det!
Färjestad eller Modo? Utmaning...