Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Med det vill jag ha sagt att när man läcker såpass som Brynäs gjorde den gångna säsongen så går det inte att söka syndabockar bland enskilda spelare, eller bara backarna mm, utan det är hela laget. Även forwards måste dra sitt strå till stacken och tappar man hela tiden pucken på offensiv blå så hamnar backarna på halvdistans. Nästa gång vet de inte om de ska följa med eller backa hem så då får man inget tryck och så blir det spelvändningar. Alltså; när försvaret inte fungerar så måste man titta på hela laget, inte bara backarna.
Däremot håller jag med om att det behövs nåt nytt på backsidan. Både Olsson och Johansson kan så mycket mer, men de måste visa det också. Jag hade hoppats och trott att man skulle släppa Johansson för att skapa en lucka för ett nyförvärv.