Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Jag skulle gärna se att man tog tag i det hela och bevarade sin ärorika histora på fler än ett sätt i Arenan. Ett hall of fame skulle vara ett väldigt trevlig inslag. Ett ganska intressant tecken på hur det är ställt med "kunskapen" om vår egen historia är omröstningen på svt där Mats Näslund vann omröstningen före Niklas Bäckström om vilken spelare som är Brynäs bäste genomtiderna. Detta resultat kan endast komma genom dålig information.
En annan sak är barerna. Man måste ha ganska grava alkoholproblem om man skall komma i stämning i barerna. Kalt och totalt själlöst. Här finns det mycket att göra. Hur länge skall Brynäs skylla på Skanska och att de inte FÅR göra nåt?